úterý 16.07.2024,

Aktuality v obci

12.07.2024

V pondělí 15.7.2024 dojde k dalšímu přerušení dodávky el. energie v naší obci
Od 7:30 do 11:00  hod - téměř celá obec mimo lokalit, které byly vypnuty již v pátek  a lokality podél komunikace k bytovkám u lesa
Od 12:00 do 14:00 hod - vypnutá oblast podél komunikace k bytovkám

Dokončena výměna osvětlení na hřišti

Snaha vyměnit zrezlé sloupy osvětlení za nové skončila kompletním rozkopáním hřiště. Při výkopu rýhy pro nové kabely jsme narazili na neočekávané množství spodní vody, kterou bylo nutné odvést. Proto byla podél svahu do štěrkového lože položena drenážní trubka a přes hřiště svedena voda do řeky.
V tuto chvíli je již téměř vše hotovo a zbývá čekat, až se hřiště opět zazelená.
Dokončena výměna osvětlení na hřišti

Oznámení o přerušení dodávky el. energie

V pátek 12.7.2024 dojde k plánovanému přerušení dodávky el. energie v naší obci a to ve dvou oblastech:
Od 10:00 do 12:00 hod - vrchní část obce, bytové domy - viz mapka
Od 12:30 do 14:30 hod - část obce u řeky - viz mapka

Výběr obecních symbolů

Do konce června je stále možné vybírat obecní symboly. Hlasovat může každý kdo navštěvoval nebo navštěvuje základní školu a je občan naší obce.
Hlas můžete poslat mailem nebo hoďte lístek do schránky na obecním úřadě

Záměr výstavby dvou obecních bytů

Zastupitelstvo obce schválilo záměr vybudovat v rámci rekonstrukce budovy obecního úřadu do jeho půdních prostor dvě bytové jednotky.
Tento záměr by byl realizován pouze v případě možnosti čerpat dotaci z programu IROP, výzva sociální bydlení II, kde výše dotace činí 70% nákladů.
Byty s regulovaným nájmem by tak sloužili především pro mladé rodiny bez vlastního bydlení, doba nájmu by byla omezena.

Zrušeno dětské hřiště na kostelní zahradě

Dětské hřiště za kostelem již bylo za hranicí životnosti a bez kompletní rekonstrukce ho nebylo možné dále provozovat. Protože máme poměrně velké dětské  hřiště u bytových domů a zanedlouho bude vybudován pro děti areál s vodními prvky U Studní, rozhodlo se zastupitelstvo hřiště za kostelem již neprovozovat. Většina prvků již byla a další budovu v nejbližší době demontované.

Obecní rozhlas ROZANA

V rámci rekonstrukce obecního rozhlasu jsme zakoupili informační systém nazvaný ROZANA, který dokáže veškerá hlášení  obecního rozhlasu zasílat do mobilních telefonů jednotlivých uživatelů.  Každý občan Malého Beranova má tak možnost vyslechnout i ta hlášení, která nestihl.
Systém ROZANA  má spoustu dalších funkcí  např.  dokáže převést textovou zprávu na hlas, takže se může stát, že uslyšíte příjemný ženský hlas, za kterým se skrývá počítač.
Doporučujeme využít možnost přehrávat hlášení ve vašich chytrých telefonech. Stačí si nainstalovat  z portálu Google Play ( Android ) nebo App Store ( iOS) aplikaci ROZANA, vyberte obec Malý Beranov a zaregistrujte se, na další hlášení Vás již aplikace upozorní.
Hlašení je možné si poslechnout i z webu obce ( obec a úřad / obecní rozhlas ROZANA )

Maloberanovské slavnosti 2024

V sobotu 1.června proběhnou na fotbalovém hřišti tradiční Maloberanovské slavnosti.
Soutěže pro děti, přehlídka vojenské, hasičské a záchranářské techniky, ukázka výcviku psů, jízda na koních a další.
Občerstvení zajištěno.
Doporučujeme pro děti vzít náhradní oblečení a ručník.

Plánované akce do konce roku 2024

25.5. Maloberanovský Čochtan
1.6. Maloberanovské slavnosti
8.6. Pouťový fotbálek + kapela Vokrock
  PRÁZDNINY
18.10. Zábava v KD, kapela Lady Kate
3.11. Halloween - dětská zábava v KD
24.11. Vítání občánků a setkání seniorů
1.12. Krkonošská pohádka, rozsvícení vánočního stromu
6.12. Malým Beranovem chodí Mikuláš

Pouťový fotbálek

Zveme všechny sportovce i nesportovce na pouťový fotbálek 8.6.2024, výkop 14:00 hod
Zájemci o hru se hlašte předem u Ireny Maxové, ostatní přijďte fandit.
Občerstvení zajištěno, od 18:00 hod bude večerem provázet kapela Vokrock